Zamena osigurača, zamena utičnice, prekidača, montaža lustera su elektro usluge za koje po vašem pozivu dolazimo isti dan. Najbolji električar nudi povoljne cene, brzu i kvalitetnu uslugu. Hitne intervencije i popravke kvarova radimo svakoga dana tokom cele godine. Ako pregore topljivi ili automatski osigurači i potrebna je zamena osigurača možete nas pozvati.
Zamena osigurača
Postoje dva tipa osigurača za struju i to: automatski i topljivi. Namena im je ista a to je da služe kao zaštita od prvelikog napona struje u električnom kolu. Topljivi osigurač za to koristi licnu. Kada dodje do prevlikog napona kalibrisana licna se istopi. Ponekada je moguće zamenom licne vratiti osigurač u funkcionisanje. Svakako ovo ne savetujemo iz razloga što treba zameniti ceo patron a ne samo licnu. Automatski osigurač se štiti kod prevelikog napona struje preko elektromagneta i bimetalnog štapa. Ukoliko dodje do prevelikog napona struje bimetalni štap se krivi i automatski zatvara strujno kolo. Automatski osigurači se lako vraćaju u rad nakon iskakanja. Dovoljno je samo da ručicu koja je pala vratite u gornji položaj. Takodje prednost automatskih osigurača u odnosu na topljive je u tome što se više puta mogu koristiti kada dodje do kratkog spoja. Ako je potrebna zamena osigurača a to sami nemožete uraditi pozovite nas.
Kako zameniti automatski osigurač?
Zamena automatskog osigurača nije komplikovana ali posao treba da uradi profesionalni električar. Često ljudi sami rade ovaj tip posla ali time ugrožavaju svoju bezbednost. Pored bezbednosti neadekvatnom zamenom se takodje ugrožavaju električni uredjaji koji su povezani na osigurač. Kada dodje do prevelikog napona struje u elektro kolu i osigurač ne zatvori strujno kolo postoji opasnost da nastane požar. Iz ovih razloga svaka popravka na električnim instalacijama zahteva stručno lice. Zamena automatskih osigurača traje oko 20. minuta. Potrebno je prvo na glavnom osiguraču isključiti struju kako bi se bezbedno obavila zamena. Nakon toga se skida poklopac kutje osigurača i potom se osigurač oslobadja žica i skida se sa šine. Postavlja se novi osigurač i treba voditi računa da se kontakti faza dobro spoje u osiguraču. Iako ovo sve deluje jednostavno ponovo napominjemo da ipak ceo posao prepustite električaru. Ukoliko nemate pravog majstora možete nas kontaktirati.
Kako znati koji osigurač zameniti?
Kada električni uredjaj kao što je bojler, šporet, frižider ne radi ili nema struje u pojedinim delovima kuće ili poslovnog prostora prvo treba proveriti osigurače. Ukoliko se na osiguračkoj tabli nalaze topljvi osigurači da bi se utvrdilo koji osigurač ne radi potrebna je glinerica. Probnom lampicom dodirnite osigurač i ako lampica ne svetli jasan je znak da je osigurač pregoreo. U slučaju gde su postavljeni automatski osigurači pregledom se utvrdjuje koji ne radi. Ako je poluga osigurača u donjem položaju pokazatelj je da se on isključio. Jednostavnim povlačenjem poluge na gore vraćate osigurač u rad. Ukoliko je poluga labava ili je zalepila i ne može se podići osigurač se mora zameniti. Naš električar zamenu osigurača obavlja brzo i efikasno. Dostupni smo svkoga dana tokum cele godine. Elektro usluge pružamo fizičkim i pravnim licima. Garanciju dajemo na sve obavljne poslove. Prostor nakon završene intervencije ostavljamo urednim.